top of page

EKMEK ÖRME TEKNİKLERİ

Tüm ekmek hamurlarıyla kullanabileceğiniz birbirinden farklı örgü tekniklerini videolarla anlattım (ve bu yazıyı zaman zaman güncelleyerek anlatmaya devam edeceğim).

Aşağıdaki farklı örgü tekniklerinden istediğinizi seçip, şurada tarifini verdiğim challah (hala) ekmeklerinizi şekillendirebilirsiniz, değerli challah-bükücü adayları! Son zamanlarda yeni ekmek örme teknikleri denemeyi saplantı haline getirdiğim için öğrendiklerimi pek yakında yeni videolarla size aktaracağımdan şüpheniz olmasın. Yeni videolar çektikçe bu yazıyı güncelleyeceğim.

“Bir saplantının ekmeği nasıl yenir“ adlı kitabım çok yakında tüm nezih ekmek fırınlarında!

Yukarıdaki videoda gördüğünüz dörtlü örgü, saç örgüsüyle tıpatıp aynı olan üçlü örgüden sonra bence en basit modellerden biri. Belki görüntüsü challah tarifini verdiğim şu paylaşımda andığım o “büyüleyici güzellikteki” ekmekler kadar iddialı değil ama başlangıç seviyesi için çok uygun ve yeterince tatmin edici.

Yukarıdaki paylaşımda gördüğünüz beşli örgü tekniği de oldukça kolay. Ben videoyu çekerken, bir hamurdan iki orta boy ekmek elde ettim. Siz sadece bir tane veya birkaç tane ekmek örebilirsiniz — tamamen size kalmış.

82 views0 comments
bottom of page